טיול מתקדמים - מסע למחוזות צפוניים

האי הוקאידו ופסטיבלי הקיץ הגדולים
יולי – אוגוסט 2018

במסע ייחודי זה ניתנת הזדמנות להעמיק היכרותנו עם 'יפן האחרת' במיטבה, אותה אנו משלבים ב- 'מנות קטנות' במסגרת הזמן המצומצמת של גיחה ראשונה לארץ השמש העולה.

נצא ל- 17 ימים בקבוצה קטנה ואינטימית למרחבים הצפוניים של יפן בשיא חגיגות הקיץ המלהיבות. נקדיש כ-  10 ימים להכרות עם האי הצפוני ביותר של יפן – הוקאידו (Hokkaido). נבקר בשמורות טבע וולקניות מן היפות ביפן. נהנה ממזג אויר חמים הנמשך במחוזות הצפוניים והקרים כשלושה חודשים בשנה בלבד. בהמשך מסענו נחגוג כ- 4 ימים עם היפנים בשלושת פסטיבלי הקיץ הגדולים של מחוז טוהוקו (Tohoku) הצפוני. נקנח את מסלולינו בטוקיו שוקקת החיים.

זהו  מסע חווייתי ומפנק המשלב נופי טבע דרמטיים, מפגש עם אנשים ידידותיים במחוזות רחוקים, פסטיבלים ססגוניים, שכשוך במעיינות חמים וחגיגה קולינארית אמיתית!

מועד יציאת מסע העומק למתקדמים נבחר בהתאמה לשיא פריחת מרבדי הפרחים באי הצפוני ולפסטיבלי הקיץ המרהיבים בצפון יפן.

 

צאו עם המומחים לתרבות יפן - ההרשמה תחל בקרוב

במסע ייחודי זה שולבו ההדגשים הבאים:

 • הכרות עם חבל ארץ ייחודי - נופי טבע מרשימים, מפגש עם תרבות האיינו (Ainu) ילידי הארכיפלג.

 • חשיפה בלתי אמצעית לטקסי דת השינטו בפסטיבלים ססגוניים (Matsuri).

 • "טעימות" מפנקות של ההוויה היפנית – מעיינות חמים באזורי טבע קסומים, חגיגה קולינארית, לינה במלונות יפנים מסורתיים (ריוקן) ועוד.

צפו בסרטון המציג את האקלים היחודי ותופעת הפריחה יוצאת הדופן באי הוקאידו

להלן חלק מהאתרים בהם נבקר:

 • Furano – חוות הפרחים הנרחבות.

 • הר אסאהידקה (Asahidake)

 • קניון סונקיו (sounkyo) ומפליו

 • שמורת טבע אקאן (Akan) – ואגמיו הקסומים.

 • Shiretoko – שמורת טבע נרחבת בקצה הצפון-מזרחי של הוקאידו – אחד מאתרי אונסקו.

 • שיראוי (Shiraoi) - מוזיאון פתוח של האיינו.

 • סאפורו (Sapporo) - בירתה של הוקאידו

 • מפרץ האקודטה (Hakkodate)

 • פסטיבל NEPUTA -הירוסקי (Hirosaki)

 • פסטיבל NEBUTA באאומורי (Aomori)

 • פסטיבל KANTO בעיר AKITA

 • אגם טויה (Toya Ko)

 • אתר וולקני פעיל – Noboribetsu

 • טירת הירוסאקי (Hirosaki) ובתי סמוראים

לפירוט מלא ורישום אנא צרו קשר 08-9261430
או למיטל לוין –
052-220-8650     meitalexplorejapan@gmail.com

התרשמו מאזורי הטיול בהם נבקר:

הוקאידו – האי השני בגודלו ביפן משתרע על שטח עצום של כ-78,000 קמ"ר (פי 3.5 משטחה של מדינת ישראל!) כ- 20% משטחה הכולל של יפן. בכל שטח האי חיים כ- 6 מליון איש בלבד המהווים כ- 5% מאוכלוסיית יפן. זהו האי הצפוני והקר ביותר ביפן. אפשר להשוות את תנאי החיים בהוקאידו לסיביר - במשך רוב ימות השנה חיים תושבי האי תחת מעטה שלג כבד בטמפרטורות נמוכות מ- 10 מעלות מתחת לאפס. בעונת החורף פוקדים את האי הצפוני גולשי סקי הנהנים מאתרים מן האיכותיים בעולם. האביב מגיע להוקאידו רק לקראת סוף מאי ונמשך עד יוני. בשעה שברוב אזורי יפן שורר קיץ חם והביל ויורד גשם בלתי פוסק נהנים אנשי הוקאידו כחודשיים בלבד מקיץ נעים וממיעוט משקעים.

באי נמצאות 6 שמורות טבע נרחבות הנחשבות מהיפות ביפן. טיול באי הצפוני מציע סיורי שטח בנופים וולקניים פראיים, תצפיות משיאי הרים, קניונים ונחלים שוצפים, מסלולים באזורים תרמיים פעילים - בריכות בוץ רותחות, מפלים חמים ואגמים חבויים בלועי הרי געש, עולם החי והצומח באי הצפוני נחשב מן המגוונים ביפן. זהו המקום היחיד שנותר ביפן בו נוכל להציץ במנהגים וטקסים עתיקים של ילידי איי יפן – האיינו (Ainu).

בחודשים יולי ואוגוסט עולים היפנים לרגל להוקאידו. לתקופת הקיץ הקצרה נמס השלג ומתגלים מרחבי האי. חופים, מישורים נרחבים ושיאי ההרים נצבעים בשלל צבעי פרחי הבר. לכן זכה האי הצפוני לכינוי 'אי הפרחים'. בתקופה זו נערכים פסטיבלים מקומיים במקומות רבים. הוקאידו היא גן עדן לאוהבי טבע, לחובבי מעיינות חמים. ואוכל טוב.

 

העמיקו בכתבה בנושא: 'הוקאידו – אי האש והקרח'

הוקאידו Hokkaido אי האש והקרח. כתבה: אילה דנון

הוקאידו –האי השני בגודלו ביפן – הצפוני והקר ביותר. האי המשתרע על שטח עצום של כ- 78,000קמ"ר (פי 3.5 משטחה של מדינת ישראל!) שהם כ- 20% משטחה הכולל של יפן. בכל שטח האי חיים כ- 6 מליון איש בלבד המהווים כ- 5% מאוכלוסיית יפן. רוב שטח האי דליל אוכלוסיה ותושביו מתרכזים בערים הגדולות: סאפורSapporo) ), האקודאטה (Hakodate) ואסהיקאוו`ה (Asahikawa).

KANTO MATSURI פסטיבלי הקיץ הגדולים של צפון יפן
מסוף מאי ועד סוף ספטמבר שורר קיץ חם, לח וגשום באיי יפן. למרות תנאים אלה, בכל קיץ יוצאים מיליוני יפנים לרחובות לחגיגות ענק המתקיימות בכל רחבי יפן. רובן קשורות לדת השינטו הקדומה. בעונה זו מתפללים היפנים לשנה פוריה ולכן עוסקים בפיוס האלים. ממחצית יולי ועד מחצית אוגוסט חוגגים את חג האובון (Bon) המתמקד בטקסי פולחן אבות. אירועים אלא מלווים גם בטקסי אש.

צפו בסרטון המציג קטע מפסטיבל המנורות אקיטה קאנטו

בטיולנו בחרנו להעמיק בצפונה של יפן – אזור נעים וקריר - ומפלט מהחום המעיק של מישורי יפן בעונת הקיץ. נחווה במשך שלושה לילות את שלושת הפסטיבלים הגדולים והססגוניים של הצפון בערים – אאומורי (Aomori) , הירוסקי (Hirosaki) , ואקיטה (Akita). הערים השקטות מתמלאות בימי הפסטיבל בהמוני יפנים העולים לרגל מכל רחבי הארץ.

Neputa & Nebuta Matsuri הם הפסטיבלים המפורסמים ביותר בצפון יפן. כל שנה בתחילת אוגוסט יוצאים תושבי הערים Aomori ו- Hirosaki לרחובות, נושאים עשרות 'מרכבות אלים', מקושטות בדמויות נייר ענקיות של גיבורים אגדתיים מתנשאות לגובה של 5 מטרים ויותר. חבורות של ילדים, נוער ומבוגרים שרים מנגנים ורוקדים בתהלוכה צבעונית ומרשימה של מרכבות ענק. את התהלוכה מלווים קולות תיפוף תופי הענק – הטייקו (Taiko), מנגינת החלילים המסורתית וקולות העידוד הרמים של הקהל.

באותו שבוע, מתעוררת גם העיר אקיטה (Akita) לחיים. פסטיבל קנטו (Kanto) יוצא לדרך! לכבודו מרכיבים תושבי העיר מאות קונסטרוקציות ענק בצורת מפרשים בגובה של עד 15 מטר בנויות מענפי במבוק הקשורים לתורן מרכזי. למבנה ענק זה נקשרות מנורות נייר צבעוניות בהן מדליקים נרות. בנקודה העליונה ביותר תלוי מקל טוהרה – Gohei סמלי. ילדים, בני נוער ומבוגרים מתחרים ביניהם על הרמת תרני הענק לזמן הארוך ביותר בתרגילי שיווי משקל לולייניים. תיפוף התופים הגדולים, קריאות העידוד המסורתיות של הקהל ושתייה מרובה משלהבים את האווירה הצוהלת. נלמד את הקריאות האופייניות לכל עיר ונשתלב עם הקהל הצוהל.

לפירוט מלא ורישום אנא צרו קשר 08-9261430
או למיטל לוין –
052-220-8650     meitalexplorejapan@gmail.com